KAŞYAD, IV. Uluslararası Gülnar Bilim ve Kültür Etkinlikleri’ne Katıldı

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği’nin de kültürel programlarda paydaşlığını yapmış olduğu  IV. Uluslararası Gülnar Bilim ve Kültür Etkinlikleri (4th International Gülnar Scientific and Cultural Events) 25/08/2019 tarihinde saat 11:00 de Gülnar Kültür Merkezi’nde başladı.

Her günü, saban, öğle sonu ve gece olmak üzere dolu dolu programlarla bezenmiş olan etkinlik 25-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik halen devam etmektedir.

Programın 2019 dönemini organize eden ve baştan beri genel koordinatörlüğünü üstlenen Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ayşe ÇALIK ROSS, etkinliğin açılış konuşmasında Okumaya devam et

KAŞYAD’lı Yazarlar ve Şairlerden Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepeye Hayırlı Olsun Ziyareti

KAŞYAD dan, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepeye Hayırlı Olsun Ziyareti

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği (KAŞYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet FİDAN, ve Dernek yönetim ve denetim kurulu üyelerinden, KAŞYAD Başkan Yardımcısı, İnci ÇETİR, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan GENÇAY, Şair Hicran TERCAN AKTÜRK Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Gülyalı Belediyesi olarak bütün hizmetlerimizi Sivil Toplum Kuruluşlarımızla işbirliği halinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz dedi. Başkan TEPE, Gülyalı’nın öne çıkan kent kültürüne yönelik değerlerin envanterinin çıkarılmasını planladıklarını buna göre kent kimliği ve kent kültürüne yönelik yeni tanımlamaların yapılabileceğini belirtti.

Ziyarette, KAŞYAD Başkanı Dr. Ahmet FİDAN, KAŞYAD’ın, Türkiye Şiiri Projesi, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Külliyatı projesi ve KAŞYAD süreli yayınlarından KENT AKADEMİSİ ve TÜRKİYE YAZAR PORTALİ hakkında bilgi verilirken, dernek olarak Gülyalı’nın tanıtımında her türlü kültürel etkinliklerde herhangi bir bedel talep etmeksizin destek olacaklarını belirtti. Bundan sonraki yıllarda her geçen yıl daha fazla olmak üzere yerel yönetimler kamusal mal ve hizmet üretimlerinde sivil toplum kuruluşlarınca iş birliği ile gerçekleştireceklerini, bu durumun gelişmiş dünya ülkelerinin kamusal hizmet eğilimi (trendi) olduğunu vurguladı.

KAŞYAD Başkan Yardımcısı İnci ÇETİR ve Denetim Kurulu Başkanı Hasan GENÇAY ise, belediye olarak kütüphane açılışı öncesi bir imza günü düzenlenirse, buna herhangi bir bedel talep edilmeksizin katılacaklarını belirttiler. Okumaya devam et

Kent Akademisi Branş Editörleri Yayın Kurulu Toplantısında Bir Araya Geldi

Derneğimiz yayın kuruluşu, Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetleri’ne bağlı yayın yayın organı, Kent Akademisi Dergisi’nin 38 sayısı kapsamında (Volume, 12, Issue, 3) Toros Üniversitesi. Ögretim üyesi, Dünya Sokak Ekonomisi Hareketi Misyoneri, Prof.Dr. Kamuran ELBEYOĞLU, Selcuklu belediye eski baskani, Sabahattin Zaim Univ. Eski Rektoru İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakultesi Ögretim üyesi, Kamu Yonetimi Bölum başkanı, Prof.Dr. Adem ESEN, Giresun Universitesi Öğretim Üyesi, Dünya Sokak Ekonomisi Hareketi Lideri ve Platform of Global Street Econom Onursal Başkanı, Y.Doc.Dr. Osman SİRKECİ, Halk Şairi, Dursun Ali AKINET, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Başkan yardımcısı ve Şair. Ahmet DURAN, Kültür Bakanlığı Halk Şairi Hasan GENÇAY, Sair Yazar İnci ÇETİR, Ordu Üniv. Öğretim Üyesi Kent Akademisi Genel Yayın Yönetmeni ve KAŞYAD Başkanı Y.Doc.Dr. A. FİDAN, saat 13.00 da Ahmet Emin Fidan Kültür ve Araştırma Merkezi’nde bir araya geldi.

Yayın Kurulu toplantısında, ayrıca, Karadeniz Eğitim ve Araştırma Vakfı nın Orta Karadeniz Bölgesi’nde kurmayı plandığı vakıf üniversitesinin eğitim misyonu, çerçevesi ele alındı. Öte yandan, KAŞYAD ve KADOÇED in de paydaşlığını yaptığı, Dünya Sokak Ekonomisi hareketinin, terminolojideki yeri, dünyada geldiği son nokta, ekonomideki ve siyasetteki yansımaları gündeme geldi.

Okumaya devam et

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden Fatsa Belediye Başkanı Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

KAŞYAD Yönetim Kurulundan, Başkan Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu  ve Kent Akademisi Yönetimi Fatsa Belediye Başkanlığı’na seçilen İbrahim Ethem Kibar‘ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

KAŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı, Y.Doç.Dr. Ahmet FİDAN, Başkan Kibar’a, dernek olarak yürütmekte oldukları, 13 Ciltlik Karadeniz Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi Projesi ile Türkiye Şiiri Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği’ne bağlı Yayın Kuruluşlarından, Türkiye Yazar Portali ve Uluslararası Kent Akademisi Dergisi nin 13 yıllık faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

KAŞYAD Başkan Yardımcısı İnci ÇETİR, kendilerine yeni çıkan ikinci şiir kitabından hediye etti.
Ziyarete, KAŞYAD Başkan Yardımcısı, Halk Edebiyatçısı Ahmet DURAN, Şair Yazar, İnci ÇETİR, Genel Sekreter Editör, Ayşenaz YILMAZ, KAŞYAD Yönetim Kurulu Üyelerinden, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE, Ordu Halk Şairi Hasan GENÇAY, Eğitimci-Yazar, Radyo Programcısı, Aynur ZEREN TAN, Ünye’nin Duayen Gazetecisi Eski Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet YENİN katıldı.

KAŞYAD Yönetimi, Fatsa’nın Güzel Kalpli ve güzel yüzlü, vizyon sahibi yeni belediye başkanına kavuşmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Okumaya devam et

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden, Ünye İİBF Dekanlığına atanan Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE’ye hayırlı olsun ziyareti.

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve bağlı kuruluşumuz Kent Akademisi Dergimizin Alan Editörü olan, Prof.Dr. Gürol Özcüre ‘nin, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Dekan olarak atanması nedeniyle, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanımız, Dr. Ahmet FİDAN, Başkan Yardımcımız, Şair-Yazar İnci ÇETİR, Kent Akademisi Dergisi Alan Editörlerinden Y.Doç.Dr. Nedim DİKMEN, Yönetim Kurulu Üyemiz, Ünye’nin duayen Gazetecilerinden Ahmet YENİN, Kültür Bakanlığı Ordu Halk Şairi, Hasan GENÇAY ve Genel Sekreterimiz Ayşe Naz YILMAZ eşlik etti.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanımız ve Kent Akademisi Genel Yayın Yönetmeni, Dr. Ahmet FİDAN, dergiye geçen emekleri nedeniyle Sn. ÖZCÜRE’ye teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Yardımcımız İnci ÇETİR, 2. si, bu hafta yeni yayınlanan“Derin Bir Mesele” adlı şiir kitabını Okumaya devam et