Derneğimizin Projesi Külliyat Oluyor!

Karadezin Şairler ve Yazarlar Külliyatı ile KAŞYAD'ın Türk Edebiyatına Katkısı

Karadezin Şairler ve Yazarlar Külliyatı ile KAŞYAD’ın Türk Edebiyatına Katkısı

Derneğimizin 2014 yılından itibaren yürütmekte olduğu, “Karadeniz Bölgesi Yazar ve Şair Envanteri Projesi” 2017 sonunda tamamlandıktan sonra, elde edilen profiller 12 cilt halinde “KARADENİZ ŞAİR ve YAZAR KÜLLİYATI” olarak yayınlanacaktır.

Karadeniz bölgesindeki il sayısı, 12 dan fazla olduğundan, Gümüşhane-Bayburt, Kastamonu-Karabük, Bolu-Düzce, Zonguldak-Bartın gurubu olarak yayınlanacaktır. Çorum’a Karadeniz Bölgesi kapsamında yer verilip verilmemesi Karadeniz Bölgesi İl Temsilcilerinden oluşan komisyonda karar verilecek. Eğer karar olumlu çıkarsa, Külliyat 13 cilt olarak hazırlanacaktır. Külliyatın yayınının derneğimizce değil de Kültür Bakanlığı Yayınları olarak yayınlanmasına yine il temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından karar verilecektir.

Bu külliyata, büzün Karadenizli (Karadeniz bölgesinde doğan veya en az 5 yıl çalışan veya karadenizli olup ta başka şehir ve ülkede yaşayan) şair ve yazarlarımızı katılmaya bekliyoruz. Katılmak için web sitemizin iletişim menüsüne tıklayabiliriz.

Bilim ve Danışma Kurulu Müracaatları:

Külliyat ölçeğindeki antolojimizin Bilim Kurulunda ve Danışma kurulunda yer almak istyenler için son müracaat tarihi: 07/07/2017 dir.

Antolojiya Katılım Ön Şartı:

Yayınlanmış nazım veya nesir türünde kitap veya makalesi bulunmak. Yayınlanma şekli, kağıt bası olabildiği gibi, portal nitelikli internet gazeteleri veya siteleri de eser sahipliği açısından yeterlidir.

Paydaş Kurum Şartları:

Külliyat hazırlığında paydaşlık için, söz konusu sivil toplum kuruşunun veya yerel yönetim biriminin Karadeniz Bölgesi kapsamında olması şarttır. Bu antoloji, Türkiye sınırları için hazırlanmaktadır.

Sekreterya Hizmeti:

Çalışmaya sekreterya desteği, ofis ve demirbaş hizmetleri KAŞYAD Yayınları tarafından verilecektir. Medya destek paydaş kurumu, www.yazarportal.com Türkiye İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi ve Yazar Portali internet sitesidir. Medya destek paydaş kurumu ve ulaşım destek sponsoru henüz şekillenmemiştir.

İletişim:

bilgi@kasyad.com

Telefon: 0452 310 20 30

Ofis GSM Hattı: 0532 486 45 03

Çalışmamızın tüm edebiyat kültür ve bilim insanlarına şimdiden hayırlı olmasını dileriz.