Derneğimiz Yayınlarından Türkiye Yazar Portali 13. Dönem Yazar Kabullerine Başladı

 

Derneğimizin yayın Kuruluşlarından, 13 yıldır günlük olarak, www.yazarportal.com, www.tasviriefkar.com, www.yazibankasi.com adreslerinden yayınlanan Türkiye İnteraktif Köşe Yazarı Gazetesi 13. dönem yazar kabullerine başlamıştır.

Yazar kabulleri, 15 Ocak 15 Şubat tarihleri arasında yapılmaktadır.

Konuyla ilgili gazetenin Editör yazısı aşağıdadır. İlgi duyan, yeteneği ve tecrübesi olan okur ve üyelerimize duyurulur.

Yazar Portal 13. Dönem Yazar Kabullerimiz Başlamıştır

_____________________________

Sevgili okurlarımız ve yazarlarımız;

2007 yılından bu yana, sizlerle birlikte olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yayını başlatmak biraz zaman, biraz emek ve biraz da maddi destek ile mümkün olabilir. Bir kitabı çıkarmak zahmetli ve yorucu bir süreç alsa da yayınlarsınız ve bütün meşgale bitmiş olur. Ancak süreli yayıncılıkta bir yayını, gazeteyi veya dergiyi çıkarmak değildir önemli olan. O yayını sürekli ve düzenli olarak çıkarabilmektir zor olanı, zahmetli olanı, özverili olanı.

Bu günler itibarıyla 12. seneyi geride bırakmanın, 13. seneyi görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her gün karınca kararınca bu günlere kadar getirdik. Gördük ki, kan değişimi, yeni enerjiler ve yeni sinerjilerle yayın yolculuğumuzu zenginleştirmek ülkemize ve tüm dünya kültürüne büyük bir katkı olacaktır. Bu nedenle 13. dönem yazar alımlarımızı başlattık.

Yeni yazarlarımızdan, editör yazımızın sonunda bulunan MÜRACAAT DİLEKÇESİlinkine tıklayarak formu doldurup online@yazarportal.com veya bilgi@yazarportal.com e posta adreslerine veya künye menümüzde bulunan whats up online teknik destek numaramıza doldurmuş olduğunuz yazar müracaat formu niteliğindeki dilekçeyi doldurup bize göndermelisiniz. Müracaat dilekçesini bize hem word dosyası olarak göndermeniz, hem de ıslak imza ile imzalayıp kamera ile çektikten sonra whats up online destek hattımıza göndermeniz gerekmektedir.

TÜRKİYE’NİN KÜLTÜR İKLİMİ

Gazetemiz, her hangi bir siyasi veya ideolojik görüşe angaje olmaksızın bu güne değin günlük yayınını sürdürmüştür. Kıyamete kadar da sürdürecektir. Gazetenin maddi desteği, bizzat tarafımdan vakfedilen Karadeniz Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın maddi katkısı ve Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği’mizin beşeri sermayesi ile sonsuza dek taahhüt edilmiştir. Bu nedenle, yazarlarınızı dünya kültürünün bir emaneti olarak görüyoruz. Bu nedenle www.yazibankasi.com domain adresini de yıllar önce www.yazarportal.com a bağlamıştık.

YAYIN ÇİZGİMİZ

Yazar Portalin yayın çizgisi bilindiği gibi, yazılarda çözüm önerisi olan ılımlı muhalefet çizgisidir. Bu nedenle www.tasviriefkar.com adresimizden de belli olduğu gibi, Cumhuriyetimizin İl yayın kuruluşu olan TASVİR-İ EFKAR gazetesinin çizgisindedir. İbrahim ŞİNASİ’nin de yüklendiği misyonu bu güne değin yaşatıyoruz. Bu noktada yazarlarımızdan körü körüne bir siyasi ve ideolojik düşünceye saplanmış olmayan, dünyanı ve geleceği bütün berraklığıyla görebilen veya dünyaya veya geleceğe sınırsız bakabilen zihniyeti bekliyoruz. Bireylerin görüşlerinin olması, bu görüşlerin başkalarına dayatılMAMASI GEREKTİĞİ öngörümüz her zaman en büyük kaygımız ve değerimizdir.

YAZAR KABUL ŞARTLARIMIZ:

Yazar Portal’de yazar olabilmek için;

  1. Daha önce yayınlanmış en az bir eseri olmak zorundadır.
  2. Yazar adayının yayınlanmış bir eseri yoksa, en az 10 adet ikişer sayfayı geçmeyecek şekilde yazı örneklerini e postamıza veya online whats Up teknik destek hattımıza göndermesi gerekmektedir.
  3. Yazar adaylarımızın ayda en az bir yazı yazma taahhüdünde bulunmaları gerekmektedir.
  4. Yazar adaylarımızın kendi yazılarını gazetemizden alacakları interaktif kullanıcı bilgileriyle kendileri eklemeleri gerekmektedir.

Bu vesile ile yeni yazarlarımıza hoş geldin diyoruz. Okurlarımıza ise, daha çeşitli bilgi ve tecrübe kaynaklarından besleneceklerinden dolayı okurumuz olmanın keyfini sürmelerini bekliyoruz.

Nice on yıllarda buluşmak ümidi ile, sağlıcakla kalınız efendim.

NOT: YAZAR MÜRACAAT DİLEKÇESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Dr. Ahmet FİDAN

Yazar Portal Yayın Kurulu Adına.

Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetleri Genel Yayın Koordinatörü