Türk Edebiyatında ve Türk Halk Şiirinde Usta Çırak İlişkisi Edebiyat Halkası

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı, Ahmet Duran ın Yüksek Lisans Çalışması kapsamında, Türk Halk Edebiyatında ve Halk Şiirinde Usta Çırak ilişkisi paralelinde, Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Minik bir EDEBIYAT ŞİİR HALKASI oluşturuldu.

Soldan sağa, Ordu Halk Şairi, Hasan Gençay, Kent Akademisi Dergisi Türk Dili ve Edebiyatı Alan Editörü, Ordu Üniv. Öğr. Üyesi ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı, Doç.Dr. Mesut Tekşan, Giresun Üniv. Öğr. Üyesi Prof.Dr. Hakan ÖZDEMİR, Ordunun ve Fatsanın gururu, Halk Şairi, Dursunali AkinetDursun Ali Akınet Kent Akademisi Dergisinin Alan Editörlerinden, ve Giresun Üniv.Öğr. Üyesi kıymetli dostum, Prof.Dr. Ali İhsan KOLCU, KAŞYAD Başkanı ve Kent Akademisi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ordu Üniv. Öğr. Üyesi Dr. Ahmet Fidan, Giresun Üniv. Öğr.Üyesi Dr. M. Akif KORKMAZ, ve ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç.Dr. Salim KÜÇÜK ile ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde Türk Edebiyatının geleceği, Türk Halk Şiirinde Usta çırak ilişkisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Dernekler Özel Haber

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden, Ünye İİBF Dekanlığına atanan Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE’ye hayırlı olsun ziyareti.

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve bağlı kuruluşumuz Kent Akademisi Dergimizin Alan Editörü olan, Prof.Dr. Gürol Özcüre ‘nin, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne Dekan olarak atanması nedeniyle, Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetimi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarete, Yönetim Kurulu Başkanımız, Dr. Ahmet FİDAN, Başkan Yardımcımız, Şair-Yazar İnci ÇETİR, Kent Akademisi Dergisi Alan Editörlerinden Y.Doç.Dr. Nedim DİKMEN, Yönetim Kurulu Üyemiz, Ünye’nin duayen Gazetecilerinden Ahmet YENİN, Kültür Bakanlığı Ordu Halk Şairi, Hasan GENÇAY ve Genel Sekreterimiz Ayşe Naz YILMAZ eşlik etti.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanımız ve Kent Akademisi Genel Yayın Yönetmeni, Dr. Ahmet FİDAN, dergiye geçen emekleri nedeniyle Sn. ÖZCÜRE’ye teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Yardımcımız İnci ÇETİR, 2. si, bu hafta yeni yayınlanan“Derin Bir Mesele” adlı şiir kitabını Okumaya devam et