Türk Edebiyatında ve Türk Halk Şiirinde Usta Çırak İlişkisi Edebiyat Halkası

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Başkan Yardımcısı, Ahmet Duran ın Yüksek Lisans Çalışması kapsamında, Türk Halk Edebiyatında ve Halk Şiirinde Usta Çırak ilişkisi paralelinde, Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Minik bir EDEBIYAT ŞİİR HALKASI oluşturuldu.

Soldan sağa, Ordu Halk Şairi, Hasan Gençay, Kent Akademisi Dergisi Türk Dili ve Edebiyatı Alan Editörü, Ordu Üniv. Öğr. Üyesi ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı, Doç.Dr. Mesut Tekşan, Giresun Üniv. Öğr. Üyesi Prof.Dr. Hakan ÖZDEMİR, Ordunun ve Fatsanın gururu, Halk Şairi, Dursunali AkinetDursun Ali Akınet Kent Akademisi Dergisinin Alan Editörlerinden, ve Giresun Üniv.Öğr. Üyesi kıymetli dostum, Prof.Dr. Ali İhsan KOLCU, KAŞYAD Başkanı ve Kent Akademisi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ordu Üniv. Öğr. Üyesi Dr. Ahmet Fidan, Giresun Üniv. Öğr.Üyesi Dr. M. Akif KORKMAZ, ve ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç.Dr. Salim KÜÇÜK ile ODÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde Türk Edebiyatının geleceği, Türk Halk Şiirinde Usta çırak ilişkisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Dernekler Özel Haber

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetiminden Fatsa Belediye Başkanı Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

KAŞYAD Yönetim Kurulundan, Başkan Kibar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu  ve Kent Akademisi Yönetimi Fatsa Belediye Başkanlığı’na seçilen İbrahim Ethem Kibar‘ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

KAŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı, Y.Doç.Dr. Ahmet FİDAN, Başkan Kibar’a, dernek olarak yürütmekte oldukları, 13 Ciltlik Karadeniz Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi Projesi ile Türkiye Şiiri Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği’ne bağlı Yayın Kuruluşlarından, Türkiye Yazar Portali ve Uluslararası Kent Akademisi Dergisi nin 13 yıllık faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

KAŞYAD Başkan Yardımcısı İnci ÇETİR, kendilerine yeni çıkan ikinci şiir kitabından hediye etti.
Ziyarete, KAŞYAD Başkan Yardımcısı, Halk Edebiyatçısı Ahmet DURAN, Şair Yazar, İnci ÇETİR, Genel Sekreter Editör, Ayşenaz YILMAZ, KAŞYAD Yönetim Kurulu Üyelerinden, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Prof.Dr. Gürol ÖZCÜRE, Ordu Halk Şairi Hasan GENÇAY, Eğitimci-Yazar, Radyo Programcısı, Aynur ZEREN TAN, Ünye’nin Duayen Gazetecisi Eski Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet YENİN katıldı.

KAŞYAD Yönetimi, Fatsa’nın Güzel Kalpli ve güzel yüzlü, vizyon sahibi yeni belediye başkanına kavuşmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Okumaya devam et